אימוץ וגידול כלבים קטנים

גידול כלבים קטנים בבית יכול להביא לשמחה גדולה לבני המשפחה ולכלב כאחד. גידול כלבים קטנים בבית מאד נוח, והם הרבה יותר מתאימים לדירות סגורות מאשר כלבים גדולים. כלבים קטנים ניתן לאלף בקלות יחסית, ולאפשר להם חיים נוחים ונעימים גם כשמדובר בדירות לא גדולות במיוחד. כלבים קטנים יהיו יותר נגישים לילדים, ולאנשים שלא רוצים התעסקות רבה מידי עם הכלב.

סוגים שונים של כלבים קטנים

לפני שאתם מחליטים לאמץ ולגדל כלב עליכם לשאול את עצמכם כמה שאלות חשובות כדי לעשות את הצעד הנכון בבחירת הכלב:

  • כמה מן יש לנו כדי לחנך את הכלב?
  • כמה פעמים ביום אנו יכולים להוריד את הכלב לטיול ולעשיית צרכים?
  • מה וכמה אנו מבינים בגידול ואילוף כלבים?
  • איזה סגנון חיים יש לנו?

שאלות אלה מאד חשובות על מנת לבחור את סוג הכלב שיהיה מתאים לנו ולאורח חיינו. ישנם סוגים שונים של כלבים קטנים שניתן לבחור בינהם כמו: מלטז, יורקשייר, פקינז או צ'יוואווה וכיוצא באלה. בנוסף לכלבים גזעיים אלה ניתן לאמץ ולגדל גם כלבים מעורבים, ולמרות שלא תמיד ניתן לעמוד על אופיים והתפתחותם, הם נחשבים למאד פקחים ומאד מתאימים למשפחות עם ילדים.

איזה כלב לאמץ – גור או בוגר?

אחת השאלות הראשונות שיש לשאול במידה ואנו מעוניינים לאמץ כלבים קטנים היא, האם לאמץ גור או כלב בוגר? אם אתם בעלי סבלנות רבה לחינוך הגור לעשיית צרכיו בחוץ, ללמד אותו פקודות, ולעבור יחד איתו את הגיל הזה מומלץ לאמץ גור. גורים הם מקסימים וחמודים וילדים אוהבים לשהות במחיצתם. חשוב לזכור, כי גור כלבים מחייב הורדה לצרכים מספר רב של פעמים ביום, ונקיטת פעולות מפני הרס חפצים בבית, וגם התמודדות עם נשיכות של גורים שהיא שכיחה בגיל צעיר זה.

במידה ואין לכם זמן רב להקדיש לכלב, מוטב שתאמצו כלב בוגר שכבר מחונך ושדורש הרבה פחות תשומת לב וזמן טיפול.

נקבה או זכר

בחירת כלבים קטנים מחייבת אתכם לבחור גם את מינו של הכלב – נקבה או זכר. כלבים זכרים מומלץ לסרס מכיוון שהדבר משפיע על הכלב לחיוב, והופך אותו לבעל חיים הרבה יותר נוח גם לבני מינו וגם כלפי בני האדם. נקבות של כלבים קטנים הן לרוב רגועות יותר מזכרים ומתאימות לכל בית.

כלב גזעי או מעורב?

בחירת הכלב כוללת גם החלטה אודות גזע הכלב או בחירת כלב מעורב. אם חשוב לכם מראה מסויים של כלב יש לבחור בכלב גזעי, אבל יש לקחת בחשבון שכלבים גזעיים נוטים לפתח בעיות בריאותיות יותר מכלבים מעורבים. כלב גזעי מאפשר לנבא את אופיו די במדויק, אבל הם יכולים להיות קיצוניים גם באופי הזה.

אם אתם לא חולמים על סוג מסויים של כלב, מוטב שתאמצו כלב מעורב שהאופי שלהם נוח והם בריאים יותר מכלבים גזעיים. האופי של כלבים מעורבים נוטה למתינות ולנוחות.

אין ספק שגידול כלבים קטנים בבית היא שמחה גדולה, עם הרבה פחות מאמץ ותשומת לב, הם נוחים בטיולים ולא מושכים אתכם בכוח לכיוונים שונים והם מאד מתאימים למשפחות עם ילדים.

אולי יעניין אתכם גם...