הכול על טיפול פסיכותרפיה באמצעות בעלי חיים

כאשר הילד שלנו סובל מבעיה או קושי רגשי פעמים רבות אנו לוקחים אותו לטיפול אצל פסיכולוג או גורם טיפולי אחר. לא כל הילדים נפתחים בקלות ומסוגלים לדבר על הקושי האישי שלהם, וכאן נכנס טיפול באמצעות בעלי חיים – טיפול פסיכותרפיה אשר משלב בין שיחות עם פסיכותרפיסט ומגע ומשחק עם בעלי חיים.

דרך הטיפול בבעלי החיים הקטנים, הילדים שלנו מצליחים להיפתח ולגלות חמלה, לשחרר את הרגשות האצורים בפנים. הקשר עם הארנב, או גור הכלבים, מאפשר לילדים רבים להיפתח וליצור ברית טיפולית אמיצה עם המטפל או המטפלת שלהם, וכך להתמודד עם הבעיות הרגשיות והמועקות שלהם.

יתרונות של טיפול באמצעות בעלי חיים על פני שיטות אחרות

שיטת הטיפול באמצעות בעלי חיים בעלת יתרונות רבים, כאשר היתרון הגדול ביותר של השיטה היא היכולת לאפשר לילדים לחזק את הביטחון העצמי שלהם, דבר אשר מושג דרך טיפול ביצור חי אחר.

באמצעות ההזדהות עם בעל החיים – חוסר האונים, התלות והצורך של החיה בתשומת לב – מתאפשר לילד להיות מודע ולבטא את הצרכים הרגשיים האישיים לו. כך הילדים שלנו יכולים להכיר טוב יותר את עצמם. ללמוד, להקשיב ולסמוך על מישהו אחר. במילים אחרות, להתמודד עם הקשיים שלהם.

למי הטיפול מתאים?

טיפול מסוג זה מתאים מאוד לילדים שההורים שלהם התגרשו, לילדים בעלי צרכים מיוחדים, לילדים שנמצאים על הספקטרום האוטיסטי ולמעשה לכל ילד באשר הוא אשר נזקק לטיפול. במהלך הטיפול הילד מצליח:

• לרכוש מיומנויות חברתיות

• להיות עם ביטחון עצמי גבוהה יותר

• ללמוד איך להתמודד עם תסכול

• ללמוד איך להתמודד עם כעסים

• ולהתמודד עם הקשיים שלו עצמו

איך הטיפול מתבצע?

טיפול באמצעות בעלי חיים מתבצע בחדר טיפולים מיוחד. בשונה מחדר טיפולים רגיל שבדרך כלל יש בו שתי כסאות או שתי כורסאות ישיבה. בחדר בו נערך טיפול באמצעות בע"ח יש גם מקומות ישיבה וגם מקום לשחק וללטף את החיה. פעמים רבות טיפולים אלו יערכו מחוץ לבית או בשטח בו מגדלים את החיה (בבית הגידול של הארנבים או של התוכים). טיפול מסוג זה מומלץ מאוד לטיפול בילדים שסובלים מחרדות או מדיכאון. עם לילדים שלנו יש קשיי תקשורת או קשיים חברתיים הטיפול באמצעות בעלי החיים יוכל לעזור גם להם.

אולי יעניין אתכם גם...