כלבים חמודים

קשה להתווכח עם העובדה שכל הכלבים הם כלבים חמודים, אבל מסתבר שבסקרים שנערכים בקרב אוהבי כלבים נדמה שיש גזעי כלבים מסוימים ששוב ושוב מככבים בראש מצעד הכלבים החמודים. במאמר זה נספר לכם על חלק מכוכבים חמודים אלה.

כלב מלטזי

מבין אינספור גזעי כלבים חמודים, אין כל צל של ספק שהמלזטי הוא המלכותי ביותר שבהם. עובדה זו כלל אינה אמורה להפתיע, בהתחשב בכך שעוד משחר ימי ההיסטוריה היצורים הקטנטנים ושופעי האהבה האלה נהגו להתפנק בחיקם של בני מלוכה.

הכלב המלטזי נחשב לכלב חמוד וידידותי שבדרך כלל מסתדר בקלות עם כלבים אחרים ואפילו עם חתולים. הוא מתהדר בזוג אוזניים חלקות כמשי ופרווה לבנבנה וקטיפתית, ובאופן כללי הם נראים כאילו ממש הרגע הם יצאו מביקור במספרת הכלבים.

פאג

אם כבר מדברים על כלבים חמודים בעלי שושלת עתיקה ומפוארת, אי אפשר שלא להזכיר את הפאג: גזע כלבים קטן שמקורו בסין העתיקה. נכון, קשה לומר שהם עונים על ההגדרה הקלאסית של "יופי", אבל כלבים חמודים אלה נוהגים להפגין התנהגות חברותית, שובבה ונאמנה. גזע הפאג הושבח לאורך הדורות כדי לשהות בחברת בני אנוש, וכן בחברת בעלי חיים אחרים, וזו אחת מהסיבות ההופכות אותם לכלבי המשפחה המושלמים.

אחד מן המאפיינים הבולטים ביותר של כלבים חמודים אלה, הוא האף השטוח והמקומט שלהם. בנוסף על כך שהוא מעניק להם מראה ייחודי, לעתים קרובות הם עלולים לסבול מבעיות נשימה, בייחוד בתנאי מזג אוויר קשים. לכן מומלץ להקפיד שכלבי פאג ישהו באקלים נוח.

יורקשייר טרייר

אם אתם מחפשים יותר מאשר כלבים חמודים שפשוט יתנהגו כמו חתולים וישבו אתכם על הספה מול הטלוויזיה, כנראה שהיורקשייר טרייר הוא הגזע המתאים עבורכם. כלבים אלה חברותיים במיוחד, נבונים מאוד והם ידועים בחיבה הרבה שלהם למשחקים ושעשועים עם בני אדם וכלבים אחרים.

כלבי היורקשייר טרייר הושבחו בתור כלבי רועים, ולכן הם כה חברותיים וידידותיים. יחד עם זאת, נטייתם לרעות אומרת שיש להם חיבה גדולה לנשוך נשיכות קטנות ברגליים. אם אתם בוחרים לגדל יורקשייר טרייר, חשוב שבהיותו גור תלמדו אותו לא לנשוך, אחרת לכל מקום אליו תלכו תשתרך אחריכם מכונת נשיכות חמודה וקטנה.

בולדוג צרפתי

הבולדוג הצרפתי הוא כלב קטן וחמוד המורכב משילוב מושלם חכמה ותבונה ורצון עז לשחק ולהשתעשע. לא לחינם חובבי כלבים חמודים אלה אוהבים לכנותם בשם החיבה "פילוסוף בתחפושת ליצן". הם מאוד אוהבים לשהות בחברת בני אדם וכלבים, ותמיד הם ינסו למצוא שותפים למשחקיהם.

כלבים אלה  הושבחו בתור כלבי שעשוע, ולכן הם לא זקוקים לפעילות גופנית רבה והם בעיקר אוהבים לשחק, להתלטף ולרבוץ. הבולדוג הצרפתי מתאים לאקלים קריר יחסית, לכן בחודשי הקיץ חשוב לספק לו  תנאים הנוחים עבורו.

קבלייר קינג צ'ארלס ספנייל

אם הבולדוג הצרפתי נחשב בעיני רבים לפילוסוף שבממלכת הכלבים, כנראה שקבלייר קינג צ'ארלס ספנייל הוא ליצן החצר. כלבים חמודים אלה מאופיינים באנרגיות גבוהות וברצון בלתי נגמר להשתעשע. הם מאוד נוחים, רגועים וחברותיים, והם יכולים להקסים גם אנשים שמעולם לא התחברו לכלבים.

גזע זה נקרא על שם מלך בריטניה צ'ארלס השני, והוא לא זקוק לפעילות גופנית מאומצת, בין אם בגלל ייחוסו רם המעלה ובין אם בגלל שהוא גם ככה משתעשע ומשחק רוב הזמן. כלב הצ'ארלס ספאנייל חכם מאוד, צייתן ואוהב ללמוד – מה שהופך אותו לנהדר עבור משפחות עם ילדים.

אולי יעניין אתכם גם...