קולר נגד קרציות

לכלבים אורבים מגוון רחב של טפילים מסוגים שונים, ובמיוחד בעונת הקיץ במדינת ישראל חשוב לספק לכלב שלכם את ההגנה הטובה והיעילה ביותר. אם אתם מעוניינים לדאוג לרווחת ובריאות חיית המחמד האהובה שלכם, טיפוח כלבים עלול להפוך עבורכם לעיסוק במשרה מלאה. אך בוודאי תשמחו לשמוע שקיימים בשוק מוצרים לכלבים שיהפכו את החיים שלכם ושל חברכם הנאמן לקלים ונעימים יותר. אחד ממוצרים אלה הוא קולר נגד קרציות, אשר יספק לכלבכם את ההגנה המושלמת לחודשי הקיץ המסוכנים במדינת ישראל. במאמר זה נספק לכם תשובות שאלות נפוצות אודות קולר נגד קרציות, וכן נעניק לכם מספר טיפים לשימוש נכון במוצר זה.

כיצד עובד קולר נגד קרציות?

יש לכרוך את הקולר סביב צווארו של הכלב ולהדקו כך שלא יפריע לכלב בשגרת יומו. הקולר משתפשף כנגד הפרווה שבצווארו של הכלב, ובדרך זו משתחררים מהקולר כימיקלים  אל הפרווה ולתוך העור, וכך למעשה קוטל את הקרציות הקיימות ומונע את התרבותן של קרציות נוספות.

כמה זמן קולר נגד קרציות מחזיק מעמד?

קולר נגד קרציות ממשיך לשחרר את החומרים הפעילים נגד קרציות כל זמן שהכלב עונד את הקולר, ובדרך כלל הוא ממשיך להיות יעיל בפעולתו כשישה חודשים. על מנת להגן על כלבכם על הצד הטוב ביותר, חשוב שתחליפו את הקולר לאחר מספר חודשים. לחילופין, ניתן לשים לכלב קולר נגד קרציות רק למשך חודשי הקיץ.

האם כל כלב יכול לענוד קולר נגד קרציות?

באופן כללי, ניתן לומר שרוב סוגי הכלבים יכולים לענוד קולרים נגד קרציות ללא כל חשש להיווצרות בעיה רפואית זמנית או קבועה. יחד עם זאת, אצל כלבים מסוימים, למשל כלבים מבוגרים, כלבות בהיריון או גורים, מומלץ להימנע משימוש בקולר נגד קרציות, מפני שכלבים אלה פגיעים יותר ביחס לכלבים אחרים ולכן הם עלולים לפתח רגישויות לחומרים הכימיים של הקולר נגד הקרציות.

האם קולר נגד קרציות עמיד בפני מים?

ישנם סוגים רבים של קולרים נגד קרציות העמידים בפני מים, אך לעתים קרובות יעילותם עדיין נפגמת במידת מה. לכן אם אתם מתכננים לקחת את כלבכם לרחצה בים, מומלץ שתסירו את הקולר לפני כניסתכם למים, וכך תבטיחו את עמידות המוצר ויעילותו לאורך ימים.

קולר נגד קרציות – מספר טיפים לשימוש נכון

  1. לפני שאתם בוחרים קולר נגד קרציות, חשוב מאוד שתתייעצו עם הווטרינר שלכם ותוודאו שהכלב שלכם אינו רגיש לחומרים מסוימים שעלולים לגרום לו לאלרגיות או לבעיות רפואיות אחרות.
  2. חשוב שתקפידו לקרוא את הוראות היצרן לגבי שימוש נכון במוצר. לעולם אין לענוד לכלב קולר נגד קרציות המיועד לחתולים, ולהפך. בנוסף, חשוב לבחור קולר שמתאים לגודל הכלב ומשקלו, על מנת שוויסות הכימיקלים ייעשה בצורה הבריאה והיעילה ביותר. בדרך זו תוכלו להבטיח שכלבכם יהיה נקי מקרציות ויהיה נקי מהרעלת כימיקלים מזיקים
  3. בעת ענידת הקולר לכלב, מומלץ ללבוש כפפות ולאחר מכן לשטוף את הידיים בסבון. יש להימנע ממגע עם הכלב כמספר שעות לאחר השימוש, ומומלץ להרחיקו מסביבת המחיה על מנת למנוע פיזור חומרים רעילים בבית.
  4. אם לאחר השימוש אתם מבחינים בשינוי בהתנהגות כלבכם, חשוב שתכף ומיד תפנו לווטרינר ותבקשו את עזרתו. חשוב לשים לב במיוחד לשינויים הבאים: ירידה ברמת התיאבון, הקאות או שלשולים, ריור מופרז, ירידה במצב הרוח וכדומה.

אולי יעניין אתכם גם...